nrechipakm
1CSS Tg.Mures I100,3
2Best of STG86,0
3CSS Tg.Myres II83,8
4United Triathlon Team75,3
5Evoline Whales74,8
6Master Ski&Bike Club       73,6
7Minimax71,7
8Tinerete fara Batrinete63,5
9Master Ski &Bike Club Junior62,8
10Reea,net59,1
11Autoliv Romania54,5
  Iron Team79,2

 

bazine inotate pe echipe

CSS Tg.Mures I  

 schimb Ischimb IIschimb IIISchimb IIItotal 
Cojocaru Cristian2120202182
Grec Claudiu2224232291
Ichim Sebastian2222222187
Dumangiu Anca2019192179
Vlas Bogdan1919181874
Bartalis Roland2322212187
Gereb Romeo22 21 43
Gereb Roland2122212185
Magos Zsolt2120201980
Lungu Andrea2322202186
Kadar Norbert2019212080
Demeny Attila2321222389
Szekely Marton 19 1938

 

BEST OF STG

 schimb Ischimb IIschimb IIIschim IVtotal
Csorbasi Janos2121211982
Blaga Lucian1717171768
Koos Lehel1918181974
Rus Diana1514 1342
Demeny Helga2019202079
Farcas Monica1718171769
Dandu Radu2020202080
Barabas Lorand141514 43
Dandu Vlad2020191978
Balint Csaba9  918
Gabos Andrea2021192080
Koos Evelin2020201777
Kurki Paula 17191753
Szekeres Andrea  17 17

 

CSS Tg.Mures II

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Cojocaru Dragos171616 49
Vescan Annamaria1718171668
Iszlai Andras1919191976
Matei Diana1920191876
Nicusan Daniel1818181771
Holom Carla1818171770
Szasz Robert1818181771
Lukacs Henrietta1716161665
Fangli Henrietta1818171770
Marton Gergely1818191772
Marton Emma1718171769
Szekely Eva17 16 33
Fancsali Kinga 15  15
Feczko Zoltan   1717

 

United Triathlon Team

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Kovacs Geza1516151460
Szabo Szerena1515151459
Szkalicki Robert1717161868
Mircea Robert1617171666
Kretz Robi1717171768
Mircea Otto1515171663
Szekely Zsuzsa1617161766
Molnar Aron1313131352
Bailesteanu Florica1414141456
Neag Sorin1518181768
Papp Jozsef1618181971
Molnar Endre1414141466
      

Evoline Whales 

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Balint Akos1918191874
Kadar Zoltan8   8
Nemes Pal1414141456
Kadar Balazs1615151662
Heim Laszlo1414141355
Simon Agota1719181973
Molnar Joska2020201979
Farkas Kinga1817171769
Santha Klaudia1717171768
Doczi Keresztes Zoltan1313131251
Keresztes Kinga1211  23
Szasz Laszlo1515151560
Heim Klara  14 1428
Baczo Miklos  14141442

 

Master Ski&Bike

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Albert Gaspar1717171869
Rusu Horea2323232392
Albert Attila1717171668
Hegedus Krisztina1414141456
Szasz Attila1415151559
Gasparik Attila1313131352
Brumar Radu Alexandru1516171765
Klosz Peter1213121249
Fodor Emese1211111145
Begidzsan Laszlo1414141456
Kovacs Andras1616161664
Jakab Benke Hajnalka1516151662

 

CS Mini-Max 

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Megyesfalvi Zsolt201819 57
Megyesfalvi Zsolt161615 47
Nyulas Bernat Laszlo1213121249
Iszlai Boldizsar11 111133
Horvath Arpad1313121250
Moldovan Mihaly1516151460
Szeghalmi Andrea1717171768
Paltinean Razvan1717171768
Fangli Istvan1414141456
Gogolak Zsolt14 141442
Gogolak Csongor1111 1133
Harai Istvan1818181872
Szeghalmi Krisztina 18 1836
Kondert Erno 16151546

 

 Tinerete fara batrinete

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Ormenisan Cristian1314131353
Ristache Marius1413141354
Mate Magdolna101010939
Varadi Dan1514141356
Moldovan Florin1415151458
Gican Vlad1312121148
Pop Serban1413131252
Pop Mihai141415 43
Varga Tiberiu 1415151559
Ognean Dragos1516161663
Sipos Andrea1313121351
Apostolache Octavian 12131237
Puni Petru11  1122
      

 

Master Ski&Bike Junior

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Fulop Kata15 15 15  45 
Ungvari Kinga13 13  13 12 51 
Nyulas Orsolya 13 13 13 12 51 
Palatka Kamilla 12 13 12 13 50 
Kiss Levente 13 13 14 13 53 
Szabo Zoltan 12 13 11  36 
Nagy Bodo Szilard 12 13 12 11 48 
Ciulei Liviu 11 10 12 12 45 
Ciulei Daniel 1717 18 17 69 
Sajgo Zsolt13 13 13 13 52 
Gasparik Marton 13 13 13 13 52 
Krivosik Adorjan 13 13 13 13 52 
Lokodi Matyas    14 14 
Lokodi Eszter    10 10 

 

Reea.net

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Bodo Botond1313131251
Liviu Seniuc1111111245
Bruno Six1717171970
Sergiu Rosu1415151458
Petre Cuc1110111042
Farkas Csaba1515141559
Bogdan Rosu1212131249
Dumbrava Razvan Aurel1111111245
Bako Elod1313121149
Gyori Barna1010101040
Gyori Botond987630
Muresan Mihai1313141353

 

Autoliv Romania

 schimb Ischimb IIschimb IIIschimb IVtotal
Daniel Dobre1414141456
Andreea Guranda1011101041
Teodora Bucutea533 11
Ovidiu Pasere1313131251
George Ciulei1212121248
Razvan Ilie1111 1133
Valentin Zarnescu1011121144
Teodor Ionescu10991038
Sorin Stoenescu1010101040
Ciprian Georgescu1011101041
Sorin Ioneasa1414141557
Boldizsar Sandor1818181771
Adrian samson  6814

 

Iron Team

  schimb Ischimb II schimb III schimb IV schimb V total 
Racz Botond3434343232166
Bartha Csaba3940383633186
Deak Zsombor3135353533169
Pulugor Joco3333313216145
Bihari Szilard3331323117144

 

 

 

  1. Tinerete fara Batrinete - Targu Mures -  capitan de echipa : Cristian Ormenisan

  2. Master Ski&Bike - Targu Mures - capitan de echipa : Albert Attila

  3. Master Ski&Bike Junior - Targu Mures - capitan de echipa : Klosz Peter

  4. Minimax -Targu Mures - capitan de echipa : Gogolak H.Zsolt

  5. Aquasport - Targu Mures - capitan de echipa : Gagyi Csaba

  6. Best of STG - Targu Mures - capitan de echipa : Koos Evelin

  7. CSS Targu Mures I - Targu Mures - capitan de echipa : Peteley Attila

  8.  CSS Targu Mures II - Targu Mures - capitan de echipa : Peteley Attila

  9.  United Triathlon Group - Targu Mures - capitan de echipa : Papp Joco 

  10.  Evoline Whales - Targu Mures - capitan de echipa : Heim László

  11.  Autoliv Romania - Brasov - capitan de echipa : Boldizsár Sándor

  12.   Reea.net - Targu Mures - capitan de echipa : Bodo Botond

  13.   Iron Team - Sf.Gheorghe - capitan de echipa: Pulugor Jozsef

     

 

aquamarathon 2012.02.06. 13:37

regulament

 

     Concursul  Bioeel Aqua Maraton se va organiza la bazinul olimpic din Complexul Muresul (Weekend) din Targu Mures pe data de 31 martie -1 aprilie 2012 .Concursul se face pe echipe , fiecare echipa avand 12 sportivi  + 2 rezerve (optional) Castiga echipa care parcurge cea mai mare distanta in 24 de ore .
 
 
  •    Participanti :
 Pot participa orice iubitor de sport indiferent de varsta si de sex , echipele pot fi formate mixte , clasamentul fiind open . Este interzis folosirea mijloacelor ajutatoare (colac,laba de inot etc.) fiind permis folosirea ochelarilor,castilor de inot respectiv a costumului de neopren.
 
  •       Desfasurarea competitiei :
 Fiecare concurent inoata cate 30 de minute in cadrul a patru serii de 6 ore ,in 24 de ore fiecare efectuand 4 schimburi.Fiecare sportiv intra la ora la care este programat , ne respectarea programarii atrage dupa sine penalizarea echipei respectiva ,pentru schimbul respectiv trecand 0 bazine parcurse.
   Starul se va da la ora 10.00 - 31.martie 2012 .Validarea inscrierilor se va face intre 8.30 si 9.30 .
   Schimbul la stafeta se face in 30 -30 minute la sosirea concurentului din apa la capatul unde a fost dat startul .Orice start furat se penalizeaza cu zece bazine , start furat insemnind pornirea stafetei inainte de sosirea concurentului precedent.Schimbul de stafeta se face la fluierul arbitrului .
  Competitia se termina la ora 10.00 -1.aprilie 2012.Concurenti aflati in apa la ultimul fluier al arbitrului au posibilitatea sa termina tura de bazin in curs.
  •      Echipe
   In cadrul competitiei se pot inscrie maxim 18 echipe .O echipa este format din 12 sportivi plus 2 rezerve care pot intra in cazul in care un participant devine indisponibil. Rezervele pot inota maxim o data pe o serie. Inscrierile trebuie efectuate pana in data de 25 martie 2012 .Inscrierile se face prin email la adresamasterskibikeclub@yahoo.com si se va face nominal conform unei tabel de inscriere ce se va putea definitiva si la fata locului .Fiecare echipa trebuie sa desemneze un capitan care va face inscrierea. Fiecare participant va participa pe propia raspundere , semnand un astfel de declaratie, pentru copii sub 18 ani declaratia va fi semnat de parinti sau tutore.Ordinea intrarii in competitite in cadrul echipei este obligatoriu pe baza tabelului de inscriere.
  •    Taxa de participare : 600 ron/echipa (50 ron/participant)
  Plata se poate face prin transfer bancar pentru AS MASTER SKI&BIKE CLUB cod fiscal 255.28.720 Banca Leumi Targu Mures cont RO50DAFB101800143779RO01  sau online prin www.sportsworld.ro
  •    Premierea:

  Fiecare concurent va fi premiat cu suplimente MAKKA ENERGY si MAKKA SPORT din partea Bioeel respectiv cupe,diplome,medalii si 1200 ron pentru echipa de pe locul I

  •        Sfaturi utile:
    Sa va pregatiti cu sacuri de dormit si/sau  saltele pentru a putea odihni intre serii . Sa va pregatiti cu mancare si bautura ( este interzis consumul bauturilor alcoolice) .In incinta Complexului de Agrement Muresul (Weekend) sunt restaurante si exista si o casa de oaspeti a Primariei Targu Mures avand camere de inchiriat ,pentru rezervare click aici